| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, MFW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.106" (2.69mm) |
| Diameter - Outside | 0.236" (5.99mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M2.5 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, MFW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.106" (2.69mm) |
| Diameter - Outside | 0.236" (5.99mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M2.5 |