| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, WRT |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.734" (18.64mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 5/16" |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, WRT |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.734" (18.64mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 5/16" |