| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.103" (2.62mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.161" (4.09mm) |
| Diameter - Outside | 0.380" (9.65mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #8 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.103" (2.62mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.161" (4.09mm) |
| Diameter - Outside | 0.380" (9.65mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #8 |