| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Nickel |
| Material | Steel |
| Thickness | 0.015" (0.38mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Diameter - Outside | 0.438" (11.13mm) 7/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/4" |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Nickel |
| Material | Steel |
| Thickness | 0.015" (0.38mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Diameter - Outside | 0.438" (11.13mm) 7/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/4" |