| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Nickel |
| Material | Copper Alloy |
| Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Diameter - Outside | 0.625" (15.88mm) 5/8" |
| Thread/Screw/Hole Size | 3/8" |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Nickel |
| Material | Copper Alloy |
| Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Diameter - Outside | 0.625" (15.88mm) 5/8" |
| Thread/Screw/Hole Size | 3/8" |