| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, RWM |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.059" (1.50mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.126" (3.20mm) |
| Diameter - Outside | 0.217" (5.50mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M3 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, RWM |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat, Retaining |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.059" (1.50mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.126" (3.20mm) |
| Diameter - Outside | 0.217" (5.50mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M3 |