| Package | Box |
|---|---|
| Series | AMP |
| RoHS | RoHS |
| Type | Internal Tooth |
| Plating | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.022" (0.56mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.384" (9.75mm) |
| Diameter - Outside | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Thread/Screw/Hole Size | - |
| Package | Box |
|---|---|
| Series | AMP |
| RoHS | RoHS |
| Type | Internal Tooth |
| Plating | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.022" (0.56mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.384" (9.75mm) |
| Diameter - Outside | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Thread/Screw/Hole Size | - |