| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | SEELOC® |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.078" (1.98mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Thread/Screw/Hole Size | #10 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | SEELOC® |
| RoHS | RoHS |
| Type | Sealing |
| Plating | - |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.078" (1.98mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Thread/Screw/Hole Size | #10 |