| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Zinc |
| Material | Steel |
| Thickness | - |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.217" (5.51mm) |
| Diameter - Outside | 0.505" (12.80mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #10 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | Zinc |
| Material | Steel |
| Thickness | - |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.217" (5.51mm) |
| Diameter - Outside | 0.505" (12.80mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #10 |