| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Micro Plastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | - |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | - |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.140" (3.56mm) |
| Diameter - Outside | 0.312" (7.93mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #6 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Micro Plastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | - |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | - |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.140" (3.56mm) |
| Diameter - Outside | 0.312" (7.93mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | #6 |