| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | - |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Diameter - Outside | - |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/4" |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | - |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Diameter - Outside | - |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/4" |