| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, MFW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.157" (4.00mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 1.220" (31.00mm) |
| Diameter - Outside | 2.205" (56.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M27 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, MFW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.157" (4.00mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 1.220" (31.00mm) |
| Diameter - Outside | 2.205" (56.00mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M27 |