| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.197" (5.00mm) |
| Diameter - Outside | 0.438" (11.13mm) 7/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | M4 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.197" (5.00mm) |
| Diameter - Outside | 0.438" (11.13mm) 7/16" |
| Thread/Screw/Hole Size | M4 |