| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.059" (1.50mm) |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.252" (6.40mm) |
| Diameter - Outside | 0.622" (15.80mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M6 |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Alliance Plastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.059" (1.50mm) |
| Part Status | Obsolete |
| Diameter - Inside | 0.252" (6.40mm) |
| Diameter - Outside | 0.622" (15.80mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | M6 |