| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Split Lock |
| Plating | - |
| Material | Steel |
| Thickness | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.516" (13.10mm) |
| Diameter - Outside | 0.873" (22.17mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/2" |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Split Lock |
| Plating | - |
| Material | Steel |
| Thickness | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.516" (13.10mm) |
| Diameter - Outside | 0.873" (22.17mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | 1/2" |