| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.112" (2.85mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 1.010" (25.65mm) |
| Diameter - Outside | 1.468" (37.29mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | - |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | MicroPlastics, FW |
| RoHS | RoHS |
| Type | Flat |
| Plating | - |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.112" (2.85mm) |
| Part Status | Active |
| Diameter - Inside | 1.010" (25.65mm) |
| Diameter - Outside | 1.468" (37.29mm) |
| Thread/Screw/Hole Size | - |