IS15ABDP4E
- Part Number
- IS15ABDP4E
- Manufacturer
- NKK Switches
- Description
- SW PROG DISPLAY SPST-NO 0.1A 12V
- Data sheet
Specifications
| Package | Bulk |
|---|
| Series | SmartDisplay™ |
|---|
| RoHS | RoHS |
|---|
| Type | Pushbutton, LCD |
|---|
| Circuit | SPST-NO |
|---|
| Face Size | 23.13mm L x 20.59mm W |
|---|
| LED Color | Yellow, Super Bright |
|---|
| Part Status | Obsolete |
|---|
| Display Mode | Blue, STN Negative |
|---|
| Pixel Format | 36 x 24 |
|---|
| Viewing Area | 15.0mm L x 10.8mm W |
|---|
| Mounting Type | Through Hole |
|---|
| Supply Voltage | 3.0 ~ 5.5VDC |
|---|
| Switch Function | Off-Mom |
|---|
| Termination Style | PC Pin |
|---|
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
|---|
| Contact Rating @ Voltage | 0.1A @ 12VDC |
|---|