RAZ-2405S/H-R
- Part Number
- RAZ-2405S/H-R
- Manufacturer
- Recom Power
- Description
- DC DC CONVERTER 5V 1W
- Data sheet
Specifications
| Series | ECONOLINE RAZ (1W) |
|---|
| RoHS | RoHS |
|---|
| Type | Isolated Module |
|---|
| Features | SCP |
|---|
| Efficiency | 69% |
|---|
| Part Status | Active |
|---|
| Applications | ITE (Commercial) |
|---|
| Mounting Type | - |
|---|
| Power (Watts) | 1 W |
|---|
| Package / Case | - |
|---|
| Approval Agency | - |
|---|
| Standard Number | - |
|---|
| Control Features | - |
|---|
| Size / Dimension | - |
|---|
| Number of Outputs | 1 |
|---|
| Voltage - Output 1 | 5V |
|---|
| Voltage - Output 2 | - |
|---|
| Voltage - Output 3 | - |
|---|
| Voltage - Output 4 | - |
|---|
| Voltage - Isolation | 2 kV |
|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
|---|
| Voltage - Input (Max) | 26.4V |
|---|
| Voltage - Input (Min) | 21.6V |
|---|
| Current - Output (Max) | 200mA |
|---|
| Supplier Device Package | - |
|---|