| Series | LTM®, uModule® |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Features | Adjustable Output, Load Sharing |
| Efficiency | - |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 25-BFLGA Module |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.16" L x 0.16" W x 0.17" H (4.0mm x 4.0mm x 4.3mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 0.5 ~ 5.5V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.25V |
| Current - Output (Max) | 10A |
| Supplier Device Package | 25-LGA (4x4) |
Electronic Components Services
