| Series | MGDK04 (4W) |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Isolated Module |
| Features | - |
| Efficiency | 80% |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 3.9 W |
| Package / Case | 24-DIP Module, 8 Leads |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 1.26" L x 0.76" W x 0.31" H (32.0mm x 19.3mm x 7.8mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | -15V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 95°C |
| Voltage - Input (Max) | 140V |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Current - Output (Max) | 130mA, 130mA |
| Supplier Device Package | - |
Electronic Components Services
