| Series | M4Y/M4W/M5W/M4M |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Voltage (Voltmeter) |
| Features | - |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Display Type | LED - Red Characters |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Measuring Range | 0 ~ 19.99V |
| Voltage - Supply | 110 ~ 220VAC |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Ingress Protection | - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 67.00mm x 31.00mm |
| Display Characters - Height | 0.551" (14.00mm) |
| Number of Characters Per Row | 3.5 |
Electronic Components Services
