| Series | MT4W |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Voltage (Voltmeter) |
| Features | - |
| Output Type | Relay |
| Part Status | Active |
| Display Type | LED - Red Characters |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Measuring Range | 0 ~ 500V |
| Voltage - Supply | 100 ~ 240VAC |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Ingress Protection | - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 92.00mm x 45.00mm |
| Display Characters - Height | 0.559" (14.20mm) |
| Number of Characters Per Row | 4 |
Electronic Components Services
