| Series | ACM20 |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Multifunction Meter (Current, Voltage, Wattage) |
| Features | Built In Current Transformer (Primary) |
| Output Type | - |
| Part Status | Obsolete |
| Display Type | LED - Blue Characters |
| Mounting Type | Panel Mount - Surface |
| Measuring Range | 0 ~ 32A |
| Voltage - Supply | 85 ~ 264VAC |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Ingress Protection | - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 36.22mm x 22.10mm |
| Display Characters - Height | 0.360" (9.14mm) |
| Number of Characters Per Row | 4 |
Electronic Components Services
