| Series | PWA |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Ratings | - |
| Features | Bonding Mountable, Moisture Resistant |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1 Ohms |
| Composition | Thin Film |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.045" L x 0.030" W (1.14mm x 0.76mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.012" (0.30mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
Electronic Components Services
