| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | B32 |
| RoHS | RoHS |
| Size | 9.00mm L x 9.00mm W x 5.50mm H |
| Color | Yellow |
| Shape | Square |
| Part Status | Active |
| Switch Type | Tactile |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Mounting Type | Slip On |
| For Use With/Related Products | B3F and B3W Series |
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | B32 |
| RoHS | RoHS |
| Size | 9.00mm L x 9.00mm W x 5.50mm H |
| Color | Yellow |
| Shape | Square |
| Part Status | Active |
| Switch Type | Tactile |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Mounting Type | Slip On |
| For Use With/Related Products | B3F and B3W Series |