| Package | Box |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Circuit | 4PST-2NO/2NC |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Operating Force | 17845gf |
| Switch Function | On-Off, Off-On |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating - AC | 110V |
| Voltage Rating - DC | 24V |
| Maximum Cable Length | 37.5m |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC), 6A (DC) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
Electronic Components Services
