| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | i110RP |
| RoHS | RoHS |
| Circuit | DPST-NC |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Operating Force | - |
| Switch Function | On-Off |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 24V |
| Maximum Cable Length | - |
| Current Rating (Amps) | 2A (DC) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
Electronic Components Services
