| Package | Box |
|---|---|
| Series | ZS75 |
| RoHS | RoHS |
| Circuit | 4PST-2NO/2NC |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Operating Force | 30081 ~ 39768gf |
| Switch Function | On-Off, Off-On |
| Ingress Protection | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Voltage Rating - AC | 400V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Maximum Cable Length | 130m |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
Electronic Components Services
