| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Circuit | 4PST-2NO/2NC |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Operating Force | 7257gf |
| Switch Function | On-Off, Off-On |
| Ingress Protection | NEMA 7 |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Voltage Rating - DC | 24V |
| Maximum Cable Length | - |
| Current Rating (Amps) | 20A (AC), 500mA (DC) |
| Operating Temperature | - |
Electronic Components Services
