| Package | Box |
|---|---|
| Series | 9104 |
| RoHS | RoHS |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Features | Constant Current and Constant Voltage Indicators, USB Interface |
| Part Status | Active |
| Display Type | LED |
| Power (Watts) | 320W |
| Current - Output | 0 ~ 10A |
| Size / Dimension | 10.000" L x 7.900" W x 3.600" H (254mm x 200.66mm x 91.44mm) |
| Voltage - Output | 0 ~ 84VDC |
| Voltage - Supply | 90 ~ 264VAC |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Characters | 8 |
Electronic Components Services
