| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | 9120 |
| RoHS | RoHS |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Features | Programmable |
| Part Status | Obsolete |
| Display Type | Digital |
| Power (Watts) | 100W |
| Current - Output | 0 ~ 5A |
| Size / Dimension | 15.000" L x 8.270" W x 3.150" H (381.00mm x 210.06mm x 80.01mm) |
| Voltage - Output | 0 ~ 30VDC |
| Voltage - Supply | 110VAC, 220VAC |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Characters | - |
Electronic Components Services
