| Package | Box |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Features | Constant Current and Constant Voltage Indicators |
| Part Status | Active |
| Display Type | LED |
| Power (Watts) | 90W |
| Current - Output | 3A |
| Size / Dimension | 10.630" L x 8.071" W x 4.528" H (270.00mm x 205.00mm x 115.00mm) |
| Voltage - Output | 0 ~ 30VDC |
| Voltage - Supply | 120VAC, 240VAC |
| Number of Outputs | - |
| Number of Characters | 3 (2) |
Electronic Components Services
