| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | ZUP |
| RoHS | RoHS |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Features | Memory, Programmable, RS232 and RS485 Interface |
| Part Status | Not For New Designs |
| Display Type | Digital |
| Power (Watts) | 400W |
| Current - Output | 0 ~ 66A |
| Size / Dimension | 13.780" L x 4.882" W x 2.756" H (350.00mm x 124.00mm x 70.00mm) |
| Voltage - Output | 0 ~ 6VDC |
| Voltage - Supply | 85 ~ 265VAC |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Characters | 3 |
Electronic Components Services
