| Package | Box |
|---|---|
| Series | 9150 |
| RoHS | RoHS |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Features | Memory, Programmable, RS232 Port |
| Part Status | Obsolete |
| Display Type | VFD |
| Power (Watts) | 540W |
| Current - Output | 0 ~ 9A |
| Size / Dimension | 18.060" L x 16.880" W x 3.470" H (458.72mm x 428.75mm x 88.14mm) |
| Voltage - Output | 0 ~ 60VDC |
| Voltage - Supply | 110VAC, 220VAC |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Characters | - |
Electronic Components Services
