| Package | Box |
|---|---|
| Series | DP700 |
| RoHS | RoHS |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Display Type | LCD |
| Power (Watts) | 150W |
| Current - Output | 0 ~ 3A |
| Size / Dimension | 13.071" L x 5.512" W x 7.953" H (332mm x 140mm x 202mm) |
| Voltage - Output | 0 ~ 50V |
| Voltage - Supply | 100/120/220/240VAC |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Characters | - |
Electronic Components Services
