| Package | Box |
|---|---|
| Series | PLH |
| RoHS | RoHS |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Features | Constant Current and Constant Voltage Indicators, Linear |
| Part Status | Active |
| Display Type | Digital |
| Power (Watts) | 94W |
| Current - Output | 0 ~ 360mA |
| Size / Dimension | 11.339" L x 4.213" W x 5.157" H (288.00mm x 107.00mm x 131.00mm) |
| Voltage - Output | 0 ~ 250VDC |
| Voltage - Supply | 230VAC, 115VAC |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Characters | 8 |
Electronic Components Services
