| Package | Box |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Features | USB Charge Port(s) |
| Part Status | Active |
| Display Type | LED |
| Power (Watts) | 80W |
| Current - Output | 0 ~ 5A |
| Size / Dimension | 7.900" L x 6.000" W x 2.800" H (200.66mm x 152.40mm x 71.12mm) |
| Voltage - Output | 1 ~ 16VDC |
| Voltage - Supply | 100 ~ 120VAC |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Characters | 3 |
Electronic Components Services
