| Package | Box |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Features | Programmable |
| Part Status | Obsolete |
| Display Type | LCD |
| Power (Watts) | 200W |
| Current - Output | 0 ~ 5A |
| Size / Dimension | 12.200" L x 5.300" W x 9.900" H (309.88mm x 134.62mm x 251.46mm) |
| Voltage - Output | 0 ~ 40V |
| Voltage - Supply | 110 ~ 220VAC |
| Number of Outputs | 4 |
| Number of Characters | - |
Electronic Components Services
