| Package | Bag |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Alligator |
| Color | Blue |
| Length | - |
| Plating | - |
| Ratings | - |
| Material | Copper |
| Quantity | - |
| Insulation | - |
| Jaw Opening | 0.311" (7.90mm) |
| Part Status | Active |
| Termination | 4mm Banana |
| Voltage - Rated | - |
| Current Rating (Amps) | 10 A |
| Material - Insulation | - |
Electronic Components Services
