| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | A084 |
| RoHS | RoHS |
| Type | Crocodile |
| Color | Black and Red |
| Length | - |
| Plating | - |
| Ratings | CAT II 1000V, CAT III 600V, IEC 61010 |
| Material | - |
| Quantity | 1 Pair |
| Insulation | Insulated |
| Jaw Opening | 1.020" (25.91mm) |
| Part Status | Active |
| Termination | Screw |
| Voltage - Rated | 600V, 1000V |
| Current Rating (Amps) | 500 mA |
| Material - Insulation | - |
Electronic Components Services
