| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | A032 |
| RoHS | RoHS |
| Type | Alligator, 5-Way |
| Color | Blue |
| Length | 3.649" (92.68mm) |
| Plating | - |
| Ratings | CAT III 1000V |
| Material | - |
| Quantity | 1 Piece |
| Insulation | Insulated |
| Jaw Opening | 1.000" (25.40mm) |
| Part Status | Active |
| Termination | - |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Current Rating (Amps) | 10 A |
| Material - Insulation | - |
Electronic Components Services
