| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Cal Test |
| RoHS | RoHS |
| Type | Alligator |
| Color | Natural |
| Length | 2.130" (54.10mm) |
| Plating | Nickel |
| Ratings | - |
| Material | Steel |
| Quantity | 1 Piece |
| Insulation | Non-Insulated |
| Jaw Opening | 0.310" (7.87mm) |
| Part Status | Active |
| Termination | Female Thread, 8-32 |
| Voltage - Rated | - |
| Current Rating (Amps) | 10 A |
| Material - Insulation | - |
Electronic Components Services
