| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Cal Test |
| RoHS | RoHS |
| Type | Heavy Duty, 3 Sided Jaw |
| Color | Natural |
| Length | 2.440" (61.98mm) |
| Plating | Zinc |
| Ratings | - |
| Material | Steel |
| Quantity | 1 Piece |
| Insulation | Non-Insulated |
| Jaw Opening | 0.625" (15.88mm) 5/8" |
| Part Status | Active |
| Termination | Crimp or Screw |
| Voltage - Rated | - |
| Current Rating (Amps) | 20 A |
| Material - Insulation | - |
Electronic Components Services
