| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Cal Test |
| RoHS | RoHS |
| Color | Black Cable, Black BNC, Black and Red Leads |
| Cable Type | - |
| Wire Gauge | - |
| Part Status | Obsolete |
| Cable Length | 78.7" (2000.00mm) |
| 1st Connector | BNC, Male Plug |
| 2nd Connector | Banana Plug, Single, Stackable (2) |
| Configuration | BNC to Banana |
| Voltage - Rated | 500V |
| Temperature Range | 32°F ~ 122°F (0°C ~ 50°C) |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
Electronic Components Services
