| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Cal Test |
| RoHS | RoHS |
| Color | Black Cable, Black and Red Leads |
| Cable Type | RG-58C/U |
| Wire Gauge | - |
| Part Status | Active |
| Cable Length | 39.4" (1000.00mm) |
| 1st Connector | BNC, Male Plug |
| 2nd Connector | Alligator Clip, Insulated (2) |
| Configuration | BNC to Alligator |
| Voltage - Rated | 500V |
| Temperature Range | 32°F ~ 122°F (0°C ~ 50°C) |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Material - Insulation | - |
Electronic Components Services
