| Package | Bag |
|---|---|
| Series | 72927 |
| RoHS | RoHS |
| Color | Black and Red |
| Cable Type | - |
| Wire Gauge | - |
| Part Status | Active |
| Cable Length | 40.0" (1016.00mm) |
| 1st Connector | BNC, Male Plug |
| 2nd Connector | Banana Plug, Single, Stackable (2) |
| Configuration | BNC to Banana |
| Voltage - Rated | 500V |
| Temperature Range | - |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
Electronic Components Services
