| Package | Box |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Function Generator, DDS |
| Function | Sweep |
| Part Status | Active |
| Display Type | LCD |
| Signal Types | Sine, Square, Triangle, Pulse |
| Supply Voltage | 100V, 110 ~ 120V, 220 ~ 240V |
| Frequency - Max | 20 MHz |
| Number of Channels | 1 |
| Package | Box |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Function Generator, DDS |
| Function | Sweep |
| Part Status | Active |
| Display Type | LCD |
| Signal Types | Sine, Square, Triangle, Pulse |
| Supply Voltage | 100V, 110 ~ 120V, 220 ~ 240V |
| Frequency - Max | 20 MHz |
| Number of Channels | 1 |