| Package | Box |
|---|---|
| Series | 4050 |
| RoHS | RoHS |
| Type | Function Generator, DDS |
| Function | Arbitrary, Sweep |
| Part Status | Obsolete |
| Display Type | LCD |
| Signal Types | Sine, Square, Triangle, Ramp, Pulse |
| Supply Voltage | 100 ~ 240V |
| Frequency - Max | 50 MHz |
| Number of Channels | 2 |
| Package | Box |
|---|---|
| Series | 4050 |
| RoHS | RoHS |
| Type | Function Generator, DDS |
| Function | Arbitrary, Sweep |
| Part Status | Obsolete |
| Display Type | LCD |
| Signal Types | Sine, Square, Triangle, Ramp, Pulse |
| Supply Voltage | 100 ~ 240V |
| Frequency - Max | 50 MHz |
| Number of Channels | 2 |