| Package | Box |
|---|---|
| Series | AG |
| RoHS | RoHS |
| Type | Function Generator, DDS |
| Function | Arbitrary, Sweep |
| Part Status | Active |
| Display Type | LCD |
| Signal Types | Sine, Square, Pulse, Ramp, Noise |
| Supply Voltage | 100 ~ 240V |
| Frequency - Max | 5 MHz |
| Number of Channels | 1 |
| Package | Box |
|---|---|
| Series | AG |
| RoHS | RoHS |
| Type | Function Generator, DDS |
| Function | Arbitrary, Sweep |
| Part Status | Active |
| Display Type | LCD |
| Signal Types | Sine, Square, Pulse, Ramp, Noise |
| Supply Voltage | 100 ~ 240V |
| Frequency - Max | 5 MHz |
| Number of Channels | 1 |