| Package | Box |
|---|---|
| Series | SDG2000X |
| RoHS | RoHS |
| Type | Function Generator |
| Function | Arbitrary, Sweep |
| Part Status | Active |
| Display Type | Touchscreen |
| Signal Types | Sine, Square, Ramp, Pulse |
| Supply Voltage | 100 ~ 240V |
| Frequency - Max | 40 MHz |
| Number of Channels | 2 |
| Package | Box |
|---|---|
| Series | SDG2000X |
| RoHS | RoHS |
| Type | Function Generator |
| Function | Arbitrary, Sweep |
| Part Status | Active |
| Display Type | Touchscreen |
| Signal Types | Sine, Square, Ramp, Pulse |
| Supply Voltage | 100 ~ 240V |
| Frequency - Max | 40 MHz |
| Number of Channels | 2 |